Jakie zasłony do szarych ścian warto wybierać?

Choć jeszcze do niedawna szare ściany kojarzyły się tylko i wyłącznie z nudą i melancholią oraz rzadko stosowane były we wnętrzach, to od niedawna stały się absolutnym hitem. Stało się to w głównej mierze za sprawą wzrostu popularności aranżacji w stylu skandynawskim, który cechuje się prostotą i funkcjonalnością. W tym wydaniu szare ściany okazują się nie być smutne, a co więcej stanowiąc bardzo neutralne tło umożliwiają wyeksponowanie ciekawych dodatków.

Funkcjonalna szarość ścian

Jak wspomniano powyżej, szare ściany są bardzo neutralnym elementem, na tle których fantastycznie prezentują się barwne dodatki, zarówno złote, różowe, zielone, czerwone, jak i czarne. Oczywiście detale te również mogą być utrzymane w różnych odcieniach szarości, lecz wówczas monotonię barw warto przełamań ciekawą i zróżnicowaną fakturą poszczególnych elementów.

Jakie zasłony do szarych ścian?

Wielu klientów aranżując swoje wnętrza zastanawia się nad tym, jakie zasłony do szarych ścian powinni oni wybrać? Otóż, jak wskazano powyżej, szary jest kolorem bardzo neutralnym, który prezentuje się doskonale z niezliczoną ilością innych barw. Nie ma w zasadzie koloru, który nie pasowałby do szarości. W związku z tym, klienci mają do dyspozycji bardzo szeroką paletę możliwości.

Zasłony w kolorze białym

Białe zasłony to ponadczasowe rozwiązanie. Biel rozjaśnia każde wnętrze oraz sprawia, że wydaje się ono większe. Ponadto, połączenie bieli i szarości jest bardzo subtelne, działa kojąco na zmysły oraz pozwala się w pełni odprężyć i zregenerować. W dodatku, takie neutralne tło pozwala na mnogość aranżacji poprzez wybór kolorowych detali oraz łatwość ich wymiany na kolejne. Połączenie bieli i szarości sprawdza się doskonale w przypadku wnętrz urządzonych we wspomnianym modnym stylu skandynawskim.

Zasłony z metaliczną nitką

Wnętrza utrzymane w stylu glamour cechuje blask i elegancja. W tym przypadku również szarość ścian może podkreślić kunszt poszczególnych detali. W tego typu wnętrzach z powodzeniem można zawiesić długie zasłony z metaliczną nitką. Takie tkaniny fantastycznie odbijają światło i mogą być wykonane zarówno w odcieniach ciepłego złota, jak i bardziej chłodnego srebra. Jednak w każdym z tych odsłon prezentują się równie efektownie.

Zasłony w kontrastowych kolorach

Szarość ścian może być przełamana nie tylko barwnymi dodatkami, ale również zasłonami w kontrastowych kolorach, w tym intensywnej żółci czy butelkowej zieleni. Kolor żółty dodaje niesamowitej energii do działania, natomiast połączenie szarości oraz nasyconej zieleni to absolutny must have ostatnich sezonów.

Redakcja effii.pl