Jaki kwietnik do nowoczesnego salonu?

Kwiaty w domu to nie tylko dekoracja, ale także nasze zdrowie. Zielone liście oczyszczają powietrze, wprowadzają pozytywną energię. Pielęgnacja kwiatów działa relaksująco. Obecnie aranżacja wnętrz stawia na kwietniki, które pomagają pięknie wyeksponować domową zieleń.

Nowoczesne kwietniki do salonu

Po paru latach nieobecności, moda na kwietniki powróciła. Nie ustawiamy ich już na parapetach okien, ale właśnie na kwietnikach rozstawionych w różnych miejscach salonu. Nowoczesne kwietniki są jednocześnie oszczędne w formie, ale same w sobie są równocześnie dekoracyjne. Oczywiście ich największą ozdobę stanowią kwiaty.

Kwietniki mogą być wykonane z różnych materiałów, ale dominuje metal, szkło, drewno, makrama. Wybór powinien dobrze komponować się z ogólną aranżacją wnętrza. Do wyboru mamy kwietniki wiszące lub stojące.

Kwietniki wiszące

Od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Po pierwsze są bardzo dekoracyjne, po drugie zajmują mniej miejsca niż kwietniki stojące. Rozmieszczone na różnej wysokości mogą stać się świetną dekoracją jednej ze ścian. Takie rozwiązane jest idealne przede wszystkim do pomieszczeń o małej powierzchni, gdzie nie ma miejsca na kwietnik stojący.

Obecnie hitem wśród kwietników wiszących są karnisze z kwietnikami. Tego typu nowoczesne kwietniki do salonu wykonane są z metalu i zawieszone na regulowanych sznurkach, które pozwalają na rozmieszczenie ich na różnej wysokości. Dzięki temu można stworzyć wyjątkową dekorację okna, zbędne będą zasłony i firanki. Oczywiście gatunki kwiatów muszą być dobrane w zależności od ekspozycji okna.

Wiszące kwietniki najczęściej wykonane są z metalu w różnych kolorach lub z makramy. Nie wolno zapomnieć o dobraniu odpowiednich doniczek ozdobnych.

Kwietniki stojące

Nowoczesne kwietniki do salonu dają wiele możliwości eksponowania domowych kwiatów. W zależności od wybranego modelu można eksponować pojedyncze rośliny lub kilka egzemplarzy na kwietniku stopniowym. Ten ostatni pozwala na rozmieszczenie roślin na różnej wysokości i stworzenie pięknej dekoracji.

Wybierając nowoczesne kwietniki do salonu należy uwzględnić ich design i dopasować do aranżacji wnętrza, ale należy również wziąć pod uwagę potrzeby roślin, zwłaszcza te dotyczące zapotrzebowania na światło. Kwiaty światłolubne nie będą dobrze rosły i kwitły, jeżeli zostaną ustawione na kwietniku w głębi salonu. Podobnie będzie z roślinami, które nie lubią bezpośredniego światła, a zostaną umieszczone na kwietniku karniszowym.

Dobrze dobrane nowoczesne kwietniki nadadzą salonowi indywidualny charakter oraz przyjazny klimat.

Redakcja effii.pl