Łazienka biało drewniana – pomysły i inspiracje

Jeśli chodzi o urządzanie domowych łazienek, w ostatnim sezonie zdecydowanie króluje kolor. Są jednak osoby, które zamiast podążać za modą, wolą postawić na ponadczasowe, zawsze modne rozwiązania, które nigdy się nie zestarzeją. Do takich z pewnością należą łazienki biało drewniane. Połączenie szlachetnej bieli i naturalnego drewna to coś, co stanowi alternatywę dla nowoczesnych, katalogowych wnętrz. Warto wiedzieć, czym się kierować urządzając łazienkę w tym stylu.

Pomysły na łazienki biało drewniane

Przy urządzaniu łazienki warto zawczasu zdecydować, jakie jej elementy będą utrzymane w bieli, a jakie – wykonane z drewna. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że łazienka to pomieszczenie, w którym panują ciężkie warunki. Wysoka wilgoć niekoniecznie okaże się korzystna dla wszystkich gatunków drewna. Wybrany materiał powinien bez żadnego problemu wytrzymywać wpływ wysokiej temperatury, pary wodnej oraz wilgoci. Coraz częściej inwestorzy decydują się na wykorzystywanie egzotycznych gatunków drewna, które są bardzo efektowne, ale mają jedną wadę – są dość drogie i nie kieszeń każdej osoby.

Jak urządzić łazienki biało drewniane?

Jeśli chodzi o łazienki, to drewno fantastycznie prezentuje się na podłodze bądź jako element wyposażenia. Może być z niego wykonany blat, szafki bądź wykończenia okien.

Przy niewielkich łazienkach warto postawić na jasne kolory drewna, które w połączeniu z bielą, optycznie powiększą pomieszczenie. Ciemne gatunki drewna są bardzo efektowne, jednak wizualnie mogą pomniejszyć i tak już ograniczoną przestrzeń.

Kolor biały w pomieszczeniu jest neutralny i prezentuje się dość chłodno. Drewno doskonale go uzupełnia, czyniąc pomieszczenie przytulnym i ciepłym. Łazienka biało drewniana może być utrzymana w niemal każdym stylu. W zależności od dobranych dodatków i elementów wyposażenia, wnętrze może mieć charakter nowoczesny, rustykalny, skandynawski a nawet glamour.

Nietypowe rozwiązania i łazienki biało drewniane

Trudności pojawiają się, jeśli łazienka jest naprawdę niewielkich rozmiarów, a takie zazwyczaj są dostępne w blokach. Przestrzeń można optycznie powiększyć za pomocą lustrzanych przestrzeni, doskonale pasujących zarówno do bieli, jak i do drewna.

Osoby, dla których połączenie bieli i drewna jest zbyt proste, mogą ożywić je przy pomocy odpowiednich dodatków. Srebrne i złote elementy dekoracyjne nadadzą wnętrzu elegancji i sznytu. Rośliny z kolei uczynią pomieszczenie bardziej przytulnym, trzeba tylko pamiętać o dobraniu takich gatunków, które dobrze czują się w tego typu pomieszczeniach.

Redakcja effii.pl