Funkcjonalna łazienka na poddaszu z wanną

Łazienka na poddaszu z wanną to marzenie wielu klientów, którzy aranżują swoje nowoczesne domy. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu nietypowe pomieszczenie może sprawiać trudności, które związane są z jego optymalnym zagospodarowaniem. Jednak w zamian za to otrzymuje się niezwykle efektowne wnętrze.

Powierzchnia łazienki na poddaszu

Podczas aranżacji łazienki na poddaszu należy pamiętać o tym, że sama powierzchnia podłogi nie oddaje rzeczywiście dostępnej powierzchni użytkowej. Specyficzny układ pomieszczenia wpływa na ilość dostępnego miejsca. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że skosy o wysokości poniżej 190 cm tracą na swojej użyteczności i stają się trudne do zagospodarowania. Aspekt ten musi być brany pod uwagę już na etapie projektu, a wizualizacje tego pomieszczenia powinny być prezentowane nie tylko na rzutach łazienek, ale również na ich przekrojach.

Pomoc w aranżacji łazienki na poddaszu

Samodzielna aranżacja tak trudnej pod względem funkcjonalności przestrzeni może być bardzo kłopotliwa. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradczą optymalne rozwiązania wpływające na to, że łazienka stanie się przestrzenią cechującą się zarówno dużymi walorami użytkowymi, jak i estetycznymi.

Łazienka na poddaszu z wanną ustawioną pod skosami

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań podczas aranżacji łazienki na poddaszu jest umiejscowienie wanny bezpośrednio pod skosem. W takim jednak przypadku podstawowym warunkiem jaki musi być spełniony jest minimalna wysokość skosu wynosząca co najmniej 75 cm w przy ścianie oraz minimum 190 cm wysokości przed wanną. Ponadto, w skosach bardzo często umieszczone są okna. Należy brać to pod uwagę, ponieważ kąpiel pod gwiazdami może być bardzo przyjemna lecz ustawiona w ten sposób wanna może utrudniać wygodne otwieranie i mycie okna.

Łazienka na poddaszu z wanną ustawioną centralnie

Wanna może być ustawiona w pomieszczeniu również centralnie. Oczywiście w tym przypadku kubatura pomieszczenia powinna być na tyle duża, aby duża wanna nie przytłaczała optycznie wnętrza. W przestronnych wnętrzach z powodzeniem można stosować nie tylko klastyczne wanny prostokątne obudowane płytkami, ale również bardziej oryginalne wanny wolnostojące o unikalnych kształtach. Zapewniają one dużo większą swobodę aranżacji, ponieważ mogą być ustawione pod dowolnym kątem i bardzo zróżnicowanej odległości od ściany. Ponadto, tego typu wanny nadają wnętrzom wrażenie lekkości oraz nowoczesności. W zależności od preferencji klientów wybierać oni mogą stonowane dodatki w kolorze srebra lub też niezwykle modne obecnie złoto. Przestrzeń bezpośrednio pod skosami może być w tym wypadku zabudowana bardzo funkcjonalnymi szafkami.

Redakcja effii.pl