Z czego składa się domowy plac zabaw?

Dzieci potrzebują dużej dawki ruchu każdego dnia. Nie zawsze mają jednak możliwość zabawy na zewnątrz, dlatego dobrze jest zapewnić im alternatywę w postaci konstrukcji przypominającej podwórko z placem zabaw. Jest to bardzo istotne w aspekcie rozwoju dziecka, które powinno aktywnie spędzać czas, aby polepszać swoje zdolności motoryczne i sprawność fizyczną. 

Dlaczego warto zbudować dziecku domowy plac zabaw?

Domowy plac zabaw zapewne kojarzy się z pokojem dziecięcym przepełnionym atrakcjami, które dostarczą maluchowi rozrywki i zapełnią jego dzień. Tak naprawdę wystarczy jednak kilka funkcjonalnych zabawek lub urządzeń, które umożliwią nieograniczoną liczbę zabaw i zadbają o rozwój wyobraźni oraz aparatu ruchowego naszego malucha. Na takich elementach jak drabinki czy zjeżdżalnie, dzieciaki mogę się bujać, wspinać i kołysać. Dzięki temu rozładowują swoją energię i mają zaspokojoną potrzebę rozrywki, która w wieku przedszkolnym jest na bardzo wysokim poziomie. 

Zabawki powinny być dla dziecka przede wszystkim interesujące. Nie muszą być szczególnie wyszukane i oferować gotowych zabaw. Dobrze jest kupować proste przyrządy, które pozwolą maluchowi poruszyć swoją wyobraźnię i stworzyć jego wymarzony świat. Takie rozwiązania są wskazane szczególnie osobom, które nie posiadają dużych przestrzeni do zagospodarowania. Istnieje całe mnóstwo wielofunkcyjnych akcesoriów, które uprzyjemnią niejedno popołudnie zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. 

W naszym sklepie Misioo dostępny jest piankowy domowy plac zabaw, który jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Pozwala on rozwijać aparat ruchowy, a dodatkowo wspiera kreatywność malucha. Dziecko może zbudować z niego kryjówkę, zjeżdżalnię lub skorzystać z basenu z kolorowymi kuleczkami. Więcej informacji o naszych konstrukcjach jest dostępnych pod adresem https://misioohandmade.pl/domowy-plac-zabaw/

Jakie atrakcje powinny znaleźć się w domowym placu zabaw?

Częstym wyborem do domowego placu zabaw są drabinki, zjeżdżalnie i huśtawki, które imitują place zabaw dostępne na zewnątrz. Są one idealne dla dzieci, które rozwijają swoje umiejętności motoryczne i ruchowe. Ruchy bujania, które można wykonywać za pośrednictwem huśtawki, są również bardzo istotnym elementem rozwoju psychofizycznego. Maluch staje się spokojniejszy i lepiej radzi sobie w stresowych sytuacjach. 

Niektórzy producenci oferują składane place zabaw do domu, które kryją w sobie wiele elementów. Można złożyć z nich konstrukcję w postaci zjeżdżalni czy bujaka, ale również stworzyć zabawę wykorzystującą każdą część z osobna. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus, ponieważ pozwala ograniczyć ilość posiadanych przez malucha zabawek. Dzięki temu możemy utrzymać w domu porządek, co jest szczególnie ważne w małych mieszkaniach. 

Jakie korzyści przynosi dla dziecka posiadanie kącika dla siebie?

Każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym przez chwile odetnie się od rzeczywistości. Dzieci posiadają dokładnie takie same potrzeby, dlatego dobrze jest zorganizować dla nich kącik, w którym rozwiną swoją wyobraźnię i kreatywność, zaspokajając również swoje zapotrzebowanie na rozrywkę. Maluch może bezpiecznie bawić się w swoim ulubionym otoczeniu pod stałym, czujnym okiem rodzica.

Redakcja effii.pl