Rozszerzone pory na twarzy – przyczyny i zapobieganie

Zdrowa i pięknie wyglądająca cera to marzenie wielu osób. Odpowiednio dobrane produkty oraz regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych mogą pomóc w utrzymaniu nieskazitelnego stanu skóry.

Jak prawidłowo zadbać o potrzeby cery?

Skóra to niezwykle wrażliwy narząd, który wymaga stosowania odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Pierwszym krokiem na drodze do promiennej i gładkiej cery jest jej dokładne oczyszczanie, które pomoże w pozbyciu się różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz ułatwi proces regeneracji naskórka.

Kolejną istotną kwestię stanowi wybór odpowiedniego kremu – krem powinien zostać dopasowany do wieku, stanu oraz potrzeb skóry, tak aby zapewnić jej wystarczającą ilość składników odżywczych oraz odpowiedni poziom nawilżenia.

Koniecznym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji są różnego rodzaju maseczki i peelingi, które w bardziej skoncentrowany sposób pozwalają zadbać o potrzeby skóry. Składniki zawarte w produktach tego typu wykazują się mocniejszym działaniem niż składniki kremu, doskonale wzmacniając przy tym ich działanie.

Rozszerzone pory na twarzy – przyczyny

Rozszerzone pory na twarzy to problem wielu osób – najczęściej skarżą się na niego posiadaczki cery tłustej i mieszanej. Rozszerzone pory mogą okazać się sporą niedogodnością, szczególnie w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu efektu gładkiej i nieskazitelnej skóry.

Przyczyną rozszerzonych porów jest gromadzenie się nadmiaru tłuszczu – złuszczone komórki naskórka oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia zatykają pory, przyczyniając się do powstawania nieestetycznych grudek. Zaskórniki blokują ujścia porów skóry, co z czasem powoduje ich znaczne powiększenie. Kolejny etap to rozciągnięcie kanalików i pojawienie się widocznych, mocno rozszerzonych porów.

Rozszerzone pory na twarzy mogą pojawić się między innymi na skutek nadużywania i nieodpowiedniego dopasowania makijażu – zbyt ciężkie produktu bardzo szybko i skutecznie zatykają pory, powodując ich rozszerzanie. Do powstawania rozszerzonych porów może przyczynić się także zbyt częste manualne oczyszczanie skóry.

Kosmetyki na rozszerzone pory – jak dobrać?

Wybierając kosmetyki do cery z rozszerzonymi porami warto zdecydować się na naturalne i delikatne formuły. Dobrym rozwiązaniem okażą się produkty zwężające pory, najlepiej takie z dodatkiem glinki czy kwasów.

Dodatkowo osoby stosujące makijaż powinny zainwestować w dobrą bazę, która zmniejszy pory i wygładzi cerę. Ponadto baza zwężająca pory pomoże w wykonaniu nieskazitelnego i długo utrzymującego się make-upu.

Redakcja effii.pl