Peeling do skóry głowy – jak wybrać odpowiedni?

Zdrowe i piękne włosy to marzenie wielu osób – odpowiednio dobrane kosmetyki, a także regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych pomogą w zachowaniu ich blasku i witalności.

Jak zadbać o najważniejsze potrzeby włosów

Jedną z kluczowych zasad pielęgnacji włosów jest idealne dopasowanie odpowiednich produktów. Szampony, odżywki czy maski powinny odpowiadać na potrzeby skóry głowy i włosów, nie przyczyniając się przy tym do ich obciążania.

Dodatkowo osoby, którym zależy na zachowaniu zdrowych i mocnych włosów powinny skupić się na ich ochronie – czynniki takie jak wysoka temperatura czy zmienne warunki atmosferyczne mogą bowiem uszkodzić strukturę włosa, powodując trudno odwracalne zmiany.

Czym jest peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy to zabieg, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób można pozbyć się martwego naskórka. Poza tym dzięki peelingowi można uzyskać również efekt głębokiego oczyszczenia – peeling skóry głowy usuwa nadmiar sebum oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Dodatkowo regularne wykonywanie peelingu ułatwia dotlenienie mieszków włosowych oraz przyczynia się do wzmocnienia cebulek włosa. Dzięki zastosowaniu peelingu możliwym staje się także zwiększenie skuteczności pozostałych produktów pielęgnacyjnych.

Peeling do skóry głowy – jak wybrać odpowiedni

Wybór peelingu powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry – skóra sucha i wrażliwa będzie potrzebowała zupełnie innych składników niż skóra skłonna do łupieżu czy skóra przetłuszczająca się. Wrażliwa skóra wymaga zastosowania produktów, które zawierają składniki o właściwościach nawilżających i łagodzących. W tym przypadku dobrym wyborem mogą okazać się peelingi enzymatyczne – peeling enzymatyczny, w odróżnieniu od peelingu mechanicznego, nie zawiera ziarnistych drobin, które mogłyby podrażniać delikatną skórę głowy.

W przypadku skóry przetłuszczającej się najlepszym wyjściem może okazać się zakup peelingu o właściwościach antybakteryjnych. Dobrym rozwiązaniem są peelingi na bazie kwasu salicylowego – kwas salicylowy nie tylko zadziała przeciwbakteryjnie, ale także złagodzi wszelkie stany zapalne i podrażnienia.

Do pielęgnacji skóry głowy skłonnej do łupieżu powinno z kolei użyć się peelingu, który oprócz właściwości złuszczających będzie cechował się także mocnym działaniem przeciwbakteryjnym. Warto pamiętać o tym, że w przypadku skóry borykającej się z uciążliwym łupieżem peeling może być wykonywany nawet raz na 2 tygodnie. Częstotliwość wykonywania zabiegu powinna zostać dopasowana do stanu oraz potrzeb skóry.

Redakcja effii.pl