Czy koktajle odchudzające działają?

Wiele osób decyduje się na picie koktajli odchudzających. Czasami są one kupowane w formie gotowych produktów, a czasami są przygotowywane od zera w domu. Oba rodzaje koktajli są równie wartościowe. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy one w ogóle działają i czy ich spożywanie ma sens. Czy koktajle pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów?

Sporo błonnika

Koktajle odchudzające powinny mieć dobrze przemyślany skład. Najlepsze z nich zawierają dużo błonnika roślinnego, który znajduje się w szpinaku, sałacie, jarmużu czy też w surowych owocach i warzywach wykorzystywanych do przygotowania dania. Czasami błonnik dodaje się do koktajlu w formie suszonych i zmielonych liści babki płesznik. Duża zawartość błonnika pomaga oczyścić jelita, ułatwia wypróżnianie i równocześnie daje poczucie sytości. Dzięki temu osoba, która ją przyjęła, nie czuje się głodna i mniej je. To może być jeden z podstawowych powodów, dla których waga przy regularnym spożywaniu koktajli odchudzających będzie powoli spadała.

Zamiast posiłku

Koktajle odchudzające wbrew temu, co może się wydawać, mają wystarczająco dużo kalorii, by zastąpiły one pełen posiłek. Można je więc spożywać zamiast drugiego śniadania lub podwieczorku. Eliminacja stałych posiłków i zastąpienie ich płynami to jedna z najskuteczniejszych metod odchudzania i równocześnie jest ona dość dobra dla całego organizmu. To sposób na dostarczenie mu łatwo przyswajalnych kalorii, wody oraz wartościowych składników odżywczych. Koktajle dietetyczne to przede wszystkim owoce i warzywa, więc są one doskonałym źródłem wszystkiego, co najbardziej niezbędne w diecie człowieka.

A może superfoods?

Koktajle odchudzające doskonale nadają się do tego, by dodawać do nich superfoods. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do koktajlu dodać zielonego jęczmienia, nasion chia i innych składników o dużej wartości, które zwykle dość trudno jest wykorzystać w diecie. Koktajle mogą być doskonałą okazją do przyjęcia dodatkowej porcji witamin i minerałów. Warto więc zadbać o to, by ich skład był jak najbardziej przemyślany i dobrze skomponowany. Również gotowe koktajle można wzbogacać poprzez dodanie do nich odpowiednich składników. Mogą one przyspieszyć metabolizm, pomóc w pozbyciu się kilogramów, pobudzić do aktywności, a nawet wpłynąć na stan skóry i włosów. Superfoods w koktajlach mogą być pyszne i równocześnie bardzo skuteczne. Dzięki nim napój zmieni się w prawdziwą bombę witaminową, która dostarczy dużego zastrzyku energii do dalszych wysiłków i do aktywnego przeżycia dnia.

Redakcja effii.pl