Kolor miętowy cechuje się niezwykłą delikatnością, a wnętrza urządzone w tym odcieniu są bardzo przytulne oraz subtelne. Już zatem od pewnego czasu kolor miętowy jest coraz chętniej wybierany w postaci zarówno farby na ścianach, jak również w ramach drobnych detali. Zatem, jakie miętowe dodatki do pokoju warto wybierać, by mogły one dodawać niezwykłego uroku?
Miętowe ściany
Jak wspomniano powyżej, miętowe mogą być nie tylko drobne detale, ale również całe ściany. Stanowią one wówczas niezwykle subtelne tło dla bardzo modnych obecnie mebli wykonanych w naturalnym kolorze lub malowanych na biało. Ponadto, miętowe ściany fantastycznie komponują się z szarymi i beżowymi dywanami oraz długimi zasłonami w pastelowych kolorach.
Miętowe dodatki do pokoju dziennego
W bardzo szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne miętowe dodatki do pokoju dziennego. Mogą to być zatem miękkie poduszki, świeczniki czy ramki na zdjęcia. Takie subtelne detale pasują zwłaszcza do wnętrz utrzymanych w popularnym stylu skandynawskim, w którym dominują elementy wykonane z drewna oraz naturalne ozdoby, takie jak na przykład nastrojowe świece. Oczywiście miętowe dodatki do salonu nie muszą być jedynie domeną stylu skandynawskiego. Uzupełnione o detale w kolorze srebra, złota oraz lśniące kryształki wpisują się idealnie w stylistykę glamour. Jest również dobra wiadomość dla miłośników pomieszczeń industrialnych – otóż, mięta dobrze komponuje się również z czerwoną cegłą oraz surowym wyglądem tego typu wnętrz.
Miętowe dodatki do pokoju dziecka, kuchni oraz sypialni
Miętowe dodatki mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziecka, sypialni, a nawet w kuchni. W sypialni może to być na przykład bardzo efektowna i przyjemna w dotyku narzuta na łóżko lub liczne poduszki. W tym wypadku warto łączyć ze sobą detale w nieco innych odcieniach i fakturach. Takie połączenie przełamuje monotonię i prezentuje się bardzo efektownie. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że mięta wręcz idealnie pasuje do pokoju dziecka. Pastelowe kolory są subtelne i delikatne oraz sprawiają, że tego typu wnętrza wyglądają nieco bajkowo. Miętowe mogą zatem być zasłony, firanki, poduszki lub dywan. Co ciekawe, elementy miętowe mogą również przenikać do kuchni i jadalni. W tym wypadku, piękno detali może łączyć się z ich użytecznością w postaci kubków, talerzy lub osłonek na doniczki z domowymi ziołami. Właściwie dobrane miętowe dodatki nie wprowadzają wówczas efektu przeładowania, lecz wrażenie lekkości i powiew świeżość.