Jak skuteczniej się odchudzać? Wybierz trening EMS!

Chcesz pozbyć się nadmiarowych kilogramów? Zobacz, o jakich zasadach musisz wtedy pamiętać i jak przyspieszyć osiągniecie wymarzonej wagi!

Skuteczne odchudzanie – o czym musisz pamiętać?

Aby schudnąć, należy zwiększyć ilość spalanych kalorii poprzez regularną aktywność fizyczną oraz zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii poprzez zdrową dietę. 

Zaleca się unikanie fast foodów, słodyczy i innych produktów o wysokiej zawartości tłuszczu oraz cukru. Zamiast tego, należy jeść więcej owoców, warzyw, białka i zdrowych tłuszczów. Ważne jest również picie dużych ilości wody i unikanie alkoholu. 

Można skonsultować się z dietetykiem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety odchudzającej. Może on wtedy przygotować odpowiedni program żywieniowy, z którym można łatwiej zrzucić nadmiar kilogramów.

Jaka aktywność fizyczna pomoże w odchudzaniu?

Ruch jest ważnym elementem procesu odchudzania, ponieważ pozwala na spalanie kalorii i poprawę metabolizmu. 

Aby zredukować swoją masę ciała, trzeba spalić więcej kalorii niż się przyjmuje, dlatego ważne jest, aby zwiększyć poziom aktywności fizycznej i/lub zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii poprzez dietę. Warto rozważyć połączenie obu tych elementów, czyli zwiększenie aktywności fizycznej i zmiana diety, aby osiągnąć najlepsze efekty odchudzające.

Aktywność fizyczna może być różna, takie jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, siłownia, nordic walking. Ważne jest, aby wybrać coś, co sprawi przyjemność i można to robić regularnie. 

Obecnie coraz więcej osób decyduje się również na wykorzystanie EMS – elektrostymulacji mięśniowej w celu redukcji nadwagi i otyłości. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ trening EMS umożliwia osiągnięcie jeszcze lepszych efektów w krótkim czasie. Co warto wiedzieć na temat takich treningów?

Treningi EMS pomogą w odchudzaniu – na czym polegają?

Elektrostymulacja mięśni może być skutecznym wsparciem w procesie odchudzania, ponieważ pozwala na pobudzenie mięśni i spalanie kalorii. Elektrostymulacja mięśni jest w stanie intensywnie trenować mięśnie, co w konsekwencji pozwala na spalanie więcej kalorii, a także umożliwia redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Obecnie na trening EMS można zapisać się w różnych klubach prowadzących tego typu treningi. Są to treningi personalne, co oznacza, że można uzyskać wtedy pomoc od trenera w opracowaniu najlepszego planu treningowego. Trener będzie też nadzorować efekty w dążeniu do obranego celu.

Za pomocą treningu EMS można wtedy:

  • zrzucić nadmiar kilogramów
  • poprawić wygląd sylwetki
  • zmniejszyć cellulit
  • uzyskać lepszą kondycję
  • poprawić swoje zdrowie
  • zmniejszyć bóle

Jednak, aby osiągnąć najlepsze rezultaty odchudzania za pomocą elektrostymulacji, trzeba połączyć ją ze zdrową dietą. Samo stosowanie elektrostymulacji mięśni nie wystarczy, więc należy też zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii. Dodatkowo można stosować też inne formy aktywności fizycznej.

Gdzie zapisać się na trening EMS i ile on kosztuje?

Obecnie duże zainteresowanie treningami EMS spowodowało, że są one bardzo łatwo dostępne w wielu miastach w kraju. Dodatkowo można łatwo zdobyć o nich informacje pod tym linkiem.

Gdy zatem zamierzamy zapisać się na trening EMS w Warszawie, do dyspozycji mamy różne punkty, gdzie można skorzystać z nowoczesnego zaplecza i profesjonalnego wsparcia trenera personalnego.

Jeśli natomiast chodzi o opłaty za trening EMS Warszawa oferuje możliwość skorzystania z takich usług w cenach od 120 do 200 złotych. Koszt zależy głównie od wybranego klubu treningowego oraz konkretnej oferty, ponieważ, kupując pakiet treningów, można zapłacić mniej niż za pojedynczy trening.

Redakcja effii.pl