Jak wybrać oświetlenie do robienia makijażu?

Wybór odpowiedniej lampy do makijażu do jedna z najważniejszych decyzji każdej wizażystki. Dobrze dopasowane oświetlenie ma ogromny wpływ na jakość i finalny efekt wykonanej pracy oraz zadowolenie klientki. Światło w salonie kosmetycznym ma również wpływać na komfort wykonywania czynności i precyzję. Dobre żarówki pomogą nie tylko uzyskać piękny efekt makijażu, ale również pomogą w fotografowaniu powstałych dzieł.

Jaka powinna być barwa lampy do makijażu?

Najczęstszym problemem osób, które szukają odpowiedniego światła do salonu kosmetycznego, jest wybór barwy. Zazwyczaj dokonujemy go pomiędzy ciepłymi a chłodnymi odcieniami. Najważniejsze jest, aby skóra wyglądała dzięki niej naturalnie, a kolor makijażu był wyrazisty, ale nie przekłamany. W momencie, gdy skóra wygląda zgodnie z rzeczywistością, wizażystka z łatwością dobierze odcień podkładu oraz pozostałych kosmetyków.

 

W związku z powyższymi wytycznymi możemy wywnioskować, że barwa lamy do makijażu powinna być zbliżona do naturalnego światła dziennego. Oznacza to, że żarówka powinna być neutralna, a jej temperatura wynosić 4000-5500 K. Za idealną uważa się właśnie tę górną granicę, która idealnie oddaje naturalne kolory. Więcej informacji na temat odpowiedniego doboru oświetlenia można znaleźć w linku https://cosmed24.pl/akcesoria-kosmetyczne/lampy-do-makijazu/.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając odpowiednie oświetlenie?

Należy pamiętać, że praca wizażysty, to wielogodzinne wykonywanie czynności przed lustrem, które przez cały czas musi mieć włączone oświetlenie. Problem pojawia się, kiedy korzystamy ze zwykłych świetlówek, które po pewnym czasie zaczynają migotać, przez co męczą wzrok, oślepiają i mogą powodować dyskomfort oraz bóle głowy. Z tego powodu najlepiej jest wykorzystać technologię LED, która zapewnia wygodę i komfort, a dodatkowo zapewni nam oszczędności związane ze zużyciem prądu.

 

Światło musi też idealnie oddawać rzeczywistość na zdjęciach. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie światło naturalne o temperaturze 5500 K. Uzyskamy rzeczywisty obraz i pełnię koloru, a dodatkowo będziemy wiedzieli, co w naszym makijażu należy jeszcze poprawić. Istotnym elementem podczas wyboru jest również żywotność żarówki. Warto wybierać droższe, ale trwalsze rozwiązania.

 

Jakie światło będzie najlepsze do salonu kosmetycznego?

Najlepszym wyborem lampy do makijażu będzie żarówka, która imituje światło dzienne.

Nie tylko posiada neutralny odcień, ale również pozwala odzwierciedlić prawdziwe kolory i odcienie bez przekłamania. Dzięki temu makijaż jest równomiernie rozprowadzony i nie ma ryzyka, że będzie zbyt delikatny lub – co gorsza – za ciemny. Możemy również lepiej dopracować detale i sprawić, że klientka poczuje się pięknie i wyjątkowo.

 

Jeżeli chodzi o dobór odpowiednich żarówek, najlepiej jest postawić na technologię LED. Jest ona nie tylko energooszczędna, ale również nie nagrzewa się i nie powoduje uczucia przemęczenia oczu, które występuje przy stosowaniu standardowego oświetlenia. Dobrze jest też zwrócić uwagę na rozproszenie światła, ponieważ musimy pamiętać, że twarz podczas makijażu musi być oświetlona równomiernie.

 

Redakcja effii.pl